Home

Szukaj

Poleć nas

LogowanieCentrum "Porozumienie bez przemocy" PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 06 April 2009 00:00
There are no translations available.

Centrum "Porozumienie bez przemocy" jest stroną internetową reprezentującą organizacje i osoby zajmujące się tą metodą w Polsce, m.in. Fundację "Porozumienie bez przemocy". 

 

Last Updated on Tuesday, 20 December 2011 03:20
 
Czym jest przemoc? Czy mamy coś z nią wspólnego? PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Sunday, 10 August 2008 23:16
There are no translations available.

Często spotykamy się z komentarzem: "To nie jest dla mnie. Nie stosuję przemocy". Niestety polski zwrot "bez przemocy" nie oddaje w pełni sensu angielskiego słowa "nonviolent", które jest zapożyczone od Mahatmy Gandhiego, a w szczególności od jego ruchu biernego oporu "ahimsa" - niestosowanie przemocy.

W naszym rozumieniu przemoc nie ogranicza się jedynie do agresji fizycznej. Dotyczy ona także każdego użycia siły wobec innych ludzi bądź próby zmuszania ludzi do robienia czegoś. Dotyczy to m.in. motywowania innych groźbami, lękiem przed karą, inspirowanie perspektywą otrzymania nagrody czy jakimkolwiek wywoływaniem poczucia winy, wstydu, obowiązku lub zobowiązania. W tak szerokim ujęciu przez przemoc rozumiemy zarówno werbalne jak i fizyczne użycie siły w celu przymuszenia do czegoś. Według nas może to być język ocen, który pozbawia innych człowieczeństwa i utrudnia nam kontakt z naszymi rozmówcami. Celem Porozumienia bez Przemocy jest uświadomienie sobie uczuć i potrzeb zarówno naszych jak i innych ludzi i dążenie do ich uszanowania i zaspokojenia w równym stopniu.

Last Updated on Tuesday, 20 December 2011 03:26
 
Czym jest Porozumienie bez przemocy? PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 11 August 2008 22:13
There are no translations available.

Porozumienie bez przemocy (PBP) (ang. Nonviolent Communication - NVC) jest nazywane także językiem serca lub komunikowaniem się ze współczuciem. Jego celem jest inspirowanie innych do okazywania współczucia i zwracania się do innych ze współczuciem. PBP pokazuje nam jak zmienić sposób wyrażania się i słuchania innych poprzez skupianie uwagi na obserwacjach, uczuciach, potrzebach i prośbach.

Last Updated on Tuesday, 20 December 2011 03:23
Read more...
 
baner PDF Print E-mail
Written by Waldemar Piasecki   
Wednesday, 09 May 2012 06:13
There are no translations available.

Strony umieszczone na serwerze MOST
 
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Gościmy

We have 3 guests online
Centrum Porozumienie bez przemocy, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting